Zawodnik AKS Wrestling Team wicemistrzem Europy [Aktualizacja]

Piątek, 05 maja 20170
Magomedmurad Gadzhiev, który od niedawna jest zawodnikiem drużyny AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski, został wicemistrzem naszego kontynentu. Podczas Mistrzostw Europy w zapasach seniorów, które trwają w serbskim Nowym Sadzie, zawodnik piotrkowskiego klubu wywalczył srebrny medal w stylu wolnym. Jego koledzy z drużyny, czyli Mateusz Bernatek i Radosław Grzybicki ostatecznie uplasowali się poza podium, Mateusz zakończył rywalizację na dziesiątej pozycji, a Radek na siódmej.

Walczący w kategorii wagowej 70 kg Gadzhiev stoczył cztery pojedynki, w 1/8 finału pokonał reprezentanta Bułgarii Nikolaya Kurteva 3-1 (5-1), w ćwierćfinale wygrał z Ukraińcem Semenem Radulovem 3-1 (7-1). W półfinale zmierzył się z Rosjaninem Israilem Kasumovem, którego pokonał 3-1 (6-4), natomiast w najważniejszej walce przegrał z reprezentującym Włochy Frankiem Chamizo Marquezem 1-3 (3-4). Ten urodzony na Kubie zawodnik to mistrz świata z 2015 roku, mistrz Europy z 2016 roku oraz brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, wszystkie te medale zdobył jednak walcząc w niższej kategorii wagowej (65 kg).

Podczas turnieju w Serbii piotrkowskich akcentów jest więcej. Zawodników, którzy reprezentowali AKS Wrestling Team podczas ostatniej edycji Krajowej Ligi Zapaśniczej jest tam w sumie ośmioro. W sobotę o medale w stylu klasycznym rywalizowali piotrkowianie Mateusz Bernatek (kat. 66 kg) i Radosław Grzybicki (kat. 98 kg). Mateusz stoczył trzy pojedynki, w 1/8 finału pokonał reprezentanta Francji Hrachia Malkhasiana 3-0 (6-0), ale w ćwierćfinale lepszy okazał się Rosjanin Artem Surkov, który wygrał tę walkę 3-1 (5-1). Mateusz dostał jeszcze szansę w repasażach, ale Gruzin Goga Gogiberashvili okazał się lepszy, zwyciężając 3-1 (4-3). Radosław Grzybicki również nie przeszedł ćwierćfinału, w 1/8 finału pokonał Austriaka Daniela Gastla 5-0 (6-1), ale w kolejnej walce zwycieżył Węgier Balazs Kiss 3-1 (4-3).

Panie, który w poprzednim sezonie również reprezentowały piotrkowską drużynę, także zakończyły już rywalizację. Miglena Selishka walczyła w kat. 48 kg, a Taybe Yusein w kat. 63 kg, ta druga została wicemistrzynią Europy, Roksana Zasina (kat. 53 kg) zajęła ostatecznie siódme miejsce, natomiast Daria Osocka (kat. 75 kg) dziesiąte. W niedzielę na matę wyjdzie jeszcze Arkadiusz Kułynycz (kat. 75 kg).